Rozdáváme slevové kupóny! U objednávek nad 500,- uveďte kód "Kallisto15" a získáte slevu 15%. Pokud nakoupíte nad 1 000,-, nezapomeňte uvést kód "Kallisto20" a automaticky od nás dostanete slevu 20%. Kupóny platí na celý sortiment do konce září.

Citrín

Náramky z minerálu citrínu: IMG_E5749 IMG_E4097 IMG_E4107 IMG_E4398 IMG_E4405 IMG_E4406 IMG_E5762 IMG_E4391_1 IMG_E5777

Minerály citrínu: IMG_E5705

Naleziště: Madagaskar, Brazílie, USA, Rusko, Kazachstán, Francie, Španělsko, Skotsko

Astrologie: znamení Lva (23. červenec – 22. srpen) lev, Blíženců (22. květen – 21. červen) blíženci, Panny (23. srpen – 22. září) panna a Býka (21. duben – 21. květen) býk

Čakra: pupeční, solaru plexu solar plex

Od nepaměti byl citrín ctěn jako kámen slunce. Průzračné zlatisté tóny citrínu mají značnou schopnost oživovat v duši oheň kreativity a projasňovat naši mysl. V centru srdce tiší neklidné srdce, jeho bolesti a daruje nám jistotu v našem každodenním konání. Podporuje v nás odvahu pouštět se s vervou do nových věcí, při nichž je zapotřebí pružného rozhodování a dynamického jednání.

Pomáhá nám citově strávit nezdary a chápat je spíše jako chyby, které nás mohou poučit. Toto životní poznání nás přirozeným způsobem ochrání i před pocity malomyslnosti. Ovšem ústřední vliv citrínu na náš organismus je zejména v pupečním centu a oblasti solaru plexu, kde nám pomáhá překonávat stavy neklidu, strachu a nespokojenosti, jež mohou časem přerůst, nejsou-li zklidněny, do těžkých depresí.

Pomáhá při léčení cukrovky, tedy slinivky břišní, při žaludečních problémech a poruchách zažívacího ústrojí. Čistí krev a střevní trakt od balastu a jedovatých látek, které mají na svědomí i nečistotu pleti. Při nedostatku bílých krvinek podporuje jejich tvorbu. Citrínová voda se doporučuje jako vlasová voda proti lupům.

Očista: Po každém použití citrín čistíme vlažnou vodou a nabíjíme jej na přímém slunci jen krátce.