Rozdáváme slevové kupóny! U objednávek nad 500,- uveďte kód "Kallisto15" a získáte slevu 15%. Pokud nakoupíte nad 1 000,-, nezapomeňte uvést kód "Kallisto20" a automaticky od nás dostanete slevu 20%. Kupóny platí na celý sortiment do konce září.

Jadeit

Náramky z minerálu jadeitu: IMG_E4081_1

Jadeit je od pradávna nejuctívanějším a nejvíce ceněným kamenem Dálného východu, kde se stal, vlivem svých harmonických vlastností, symbolem míru a klidu. Číňané viděli v jadeitu symbol pěti hlavních ctností: moudrosti, spravedlnosti, milosrdenství, skromnosti a odvahy. Talisman ve formě dračího ornamentu měl svému majiteli zaručit sílu, ochranu, štěstí a dlouhý život. Ve starém Egyptě byl ctěn jako kámen lásky, vnitřního míru, harmonie a rovnováhy, v arabském světě jako ochrana proti všemu zlému a v Mexiku jako podněcovatel něžné lásky.

Naleziště: Barma, Mexiko, Tibet, Guatemala, Nová Guinea, Francie, Švýcarsko, Japonsko, Indie..

Astrologie: znamení Raka (22. červen – 22. červenec) rak, Vah (23. září – 23. říjen) váhy a Ryb (20. únor – 20. březen) ryby 

Čakra: srdce Čakra srdce, ale prakticky i ostatních čaker 

Je to kámen lásky ve všech formách a rovinách. V citovém životě přináší mír a harmonii, tichou radost z prostých věcí, která vzlíná z hloubi naší duše. Podporuje láskyplné emoce, jimiž se stáváme vůči svému okolí chápajícími a ohleduplnějšími. Své bližní posuzujeme laskavě, tolerantně a s láskou, neboť si uvědomujeme, že takto docílíme víc než odporem, zlostí, vyčítáním, rozkazy a vymáháním. Nakonec láskou k bližním projevujeme lásku sami k sobě, neboť jsme před Bohem všichni jedno tělo.

Tlumená škála zelených odstínů jadeitu podporuje meditaci a kontemplaci, rozjímání, ponoření v sebe, mírní duševní neklid, roztěkané myšlenky, které brání soustředění. Posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevního oběhu, podporují funkci sleziny, jater a ledvin. Jadeit pomáhá i při jejich onemocnění, z močových cest uvolňuje písek a kameny. Podporuje látkovou výměnu a funkci žláz, léčbu infekčních nemocí, žloutenky a snižuje vysoké teploty.

Zmírňuje průběh chřipkových onemocnění. Položen na pupeční centrum léčí žaludeční a zažívací potíže, koliky a žloutenku. Položen na centru třetího oka pomáhá proti nočním můrám a nespavosti, tiší bolesti hlavy a migrény. Mírní nadměrné pocení psychického rázu, ženám pomáhá odstraňovat citové blokády, které jim brání v otěhotnění. Tiší bolesti při porodu. Pozitivně stimuluje funkci nadledvinek.

Očista: Jadeit čistíme zcela jednoduše jako ostatní kameny v misce s vlažnou vodou, nebo pod tekoucím proudem. Na přímém slunci ho můžeme nabíjet libovolně dlouho, dokud necítíme, že je plný energie.