Rozdáváme slevové kupóny! U objednávek nad 500,- uveďte kód "Kallisto15" a získáte slevu 15%. Pokud nakoupíte nad 1 000,-, nezapomeňte uvést kód "Kallisto20" a automaticky od nás dostanete slevu 20%. Kupóny platí na celý sortiment do konce září.

Lapis lazuli

Náramky z minerálu lapisu lazuli: IMG_E4084_1 IMG_E4092 IMG_E4110 IMG_E4094_1 IMG_E4108 IMG_E4401 IMG_E4391_1

Minerály lapisu lazuli: IMG_E5695

Lapis-lazuli byl od nepaměti nejrůznějšími kulturami zpracováván na šperk, ozdobné předměty, amulety a pečetidla, symbolizoval moc a bohatství. Prášek ve směsi s voskem a olejem byl používán jako drahocenné barvivo – ultramarin. V dnešní době je ceněn jako kámen přátelství, moudrosti a lásky. Krystaly lazuritu jsou vzácné a drahé, ale ve své síle nejúčinnější.

Naleziště: Afghánistán, Pákistán, Chile, Rusko, Barma, Indie.

Astrologie: znamení Střelce (23. listopad – 21. prosinec) střelec a Panny (23. srpen – 22. září) panna, Ryb (20. únor – 20. březen) ryby, Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh a Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář

Čakra: čela čakra čela, třetí oko

Lapis lazuli je kámen kontemplace a meditace, který v nás utvrzuje vědomí, že láska, nesmrtelnost a Bůh jsou nerozlučný celek. Probouzí v nás nadsmyslovou lásku, která nezná pojem vlastnění ani připoutání. Otvírá naší duši nekonečnost věčného vesmíru a probouzí v ní schopnost porozumět poselství hvězd. Usínáme-li s tímto kamenem, vzbuzuje v nás nadpozemské sny. Dává nám pocit jistoty a bezpečí. Tiší naše bezdůvodné pocity strachu a nejistoty.

Hlavní význam lapisu-lazuli je v duchovní oblasti, nicméně ani v oblasti zdravotní není jeho vliv zanedbatelný. Mírní otoky a křeče. Reguluje krevní oběh, funkci štítné žlázy a brzlíku. Pomáhá při zánětu průdušek. Potlačuje teploty, vyrovnává vysoký krevní tlak, utišuje bolesti během menstruace, zmírňuje deprese a bolesti hlavy pramenící z nervozity nebo duševního vyčerpání. Je vhodný jako prevence proti infarktu, mrtvici a vzniku nádorových chorob.

Očista: Lapis-lazuli pečlivě čistíme po každém použití pod proudem vlažné vody, nebo v misce vody, položen na křišťálu, při svitu noční oblohy. Nabíjíme jej jen krátce na přímém slunci.