Rozdáváme slevové kupóny! U objednávek nad 500,- uveďte kód "Kallisto15" a získáte slevu 15%. Pokud nakoupíte nad 1 000,-, nezapomeňte uvést kód "Kallisto20" a automaticky od nás dostanete slevu 20%. Kupóny platí na celý sortiment do konce září.

Prasem

Náramky z minerálu prasemu: IMG_E4794

Naleziště: ostrov Serifos – Řecko, Austrálie, JAR

Astrologie: znamení Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh

Čakra: zejména srdce Čakra srdce

Prasem, kámen srdce, míru a radosti, ovlivňuje svojí svěží zelení především naše duševní rozpoložení. Tím, že mírní naši nervozitu a neklid srdce, vede nás k trpělivosti a k rozvaze i při nakládání s časem. S jeho pomocí si rovněž uchováme klid a chladnou hlavu ve přích a v ostrých, do krajnosti vyhnaných konfliktech, kde rozhoduje spíše uvážlivost a rozvaha než násilí a hněv. Takto může nakonec tento harmonicky naladěný kámen přispět i k vzájemnému odpuštění a usmíření původně znepřátelených stran.

Prasem má posilující a současně uklidňující vliv na činnost srdce a krevní oběh. Pro jeho chladivé hojivé vlastnosti jej můžeme rovněž dobře uplatnit při opaření, popálení, úžehu, úpalu a na podlitiny. V těchto případech přikládáme kámen nejlépe přímo na postižená místa. Stejně tak mírní i vysoké teploty a horečnatá infekční onemocnění. Dále pozitivně ovlivňuje funkci plic, jater, žlučníku a ledvin. Tiší bolesti zad a páteře. Ostří slabý a unavený zrak, léčí oční zákaly a krátkozrakost.

Očista: Pod proudem vlažné vody a bez problémů dobrou hodinu na přímém slunci.