Achát růžový

Náramky z minerálu růžový achát: IMG_E6267 IMG_E5774

Archeologické nálezy dokazují, že byl achát opracováván již v dávnověku, zprvu na nástroje, později na ozdobné a kultovní předměty. Největší oblibu a rozkvět zaznamenal ve starověkém Římě a Řecku, kde se z něj vyřezávaly pečetě a gemy. Jako talisman chránil před jedy, morem a živelnými pohromami. Měl zajišťovat dlouhý život, úspěch a dobré přátele.

Naleziště: Brazílie, Irák, Maroko, Botswana, Indie, Mosambik, Etiopie, Uruguay...

Astrologie: znamení Býka (21. duben – 21. květen) býk a Štíra (24. říjen – 22. listopad) štír

Čakra: převážně základní čakra kořene, základní

Achát symbolizuje naši sounáležitost s Matkou Zemí a s jejími přírodními projevy. Prohlubuje v nás fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje v nás vědomí vlastní identity, pud sebezáchovy, důvěru ve vlastní schopnosti. Ochraňuje nás před působením nežádoucích vlivů. Učí nás ušlechtilému přímému jednání vůči bližním i nepřátelům a vede nás k tvorbě správných slov při komunikaci.

Podporuje nás v hledání pravdy a pomáhá bez trpkosti přijímat kritiku, nelibé situace a nepříznivé okolnosti. V základním centru, kde je jeho důrazná hutná vibrace nejpůsobivější, posiluje rozplozovací orgány u mužů a žen, chrání rodičky a pomáhá při porodu. Obecně snižuje teploty, mírní horečnatá infekční onemocnění, utišuje nejrůznější bolesti a je nepostradatelný při alergiích a kožních problémech.

Očista: Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.