Akvamarín

Náramky z minerálu akvamarínu: IMG_E6379 IMG_E6297 IMG_E6285 IMG_E5977 IMG_E6005

Akvamarín měl mít podle středověkých astrologů schopnost zklidnit rozbouřené moře. Již od 14. století byl využíván jako vhodný materiál pro broušení čoček do brýlí.

Naleziště: Keňa, Brazílie, Mosambik, Namibie, Tanzanie, Madagaskar, Pákistán..

Astrologie: znamení Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář, Ryb (20. únor – 20. březen) ryby, Vah (23. září – 23. říjen) váhy a Blíženců (22. květen – 21. červen) blíženci

Čakra: hrdla Čakra hrdla, čela čakra čela, třetí oko a solaru plexu solar plex

Kámen barvy moře, vodního živlu, v němž se odráží blankytné bezoblačné nebe. Jeho průzračná zář nekonečných dálek projasňuje naši duši, prosvětluje ji ke své čistotě.

Akvamarín je kámen mystiků a hledání čistého srdce. Vede nás k uchovávání čistoty mysli, cudnosti a nevinnosti. Jeho lomivá vodní záře vnáší světlo a jas do všech skrytých koutů našeho nitra. V pochmurných dobách a beznadějných obdobích vnáší do našeho splínu a depresí paprsek světla a naděje.

Podle starého podání byl akvamarín kámen vizionářů, mystiků a léčitelů. Jeho majitel si jeho pomocí udržoval věčné mládí, partnerovu věrnost a blaženost lásky a štěstí v životě. Jeho očistná zář vnáší do naší mysli pocit spokojenosti, zmírňuje podrážděnost a agresivitu, zajišťuje rovnováhu. Je kamenem meditace, naším duchovním průvodcem.

V centru hrdla odstraňuje navrstvené blokády tvořené nečistými myšlenkami a hrubými výrazy, pročišťuje hlas a projasňuje slova, podporuje léčbu horních cest dýchacích, sliznice a plic, zmírňuje kašel, astmatické stavy, průběh černého kašle a záškrtu. Ovlivňuje a upravuje funkci žláz, uvolňuje napětí v šíji a spasmus.

Očista: Jelikož akvamarín na přímém slunci ztrácí rychle barvu, pokládáme ho po důkladné očistě vodou na již nabitý horský křišťál, umístěný mimo dosah přímých slunečních paprsků. Ten mu tak potřebnou energii zprostředkuje. Nemáme-li horský křišťál po ruce, nabíjíme kámen na denním světle, bez přímého dosahu slunce.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.