Amazonit

Náramky z minerálu amazonitu: IMG_E5752

Minerály amazonitu: IMG_E5693

Tento zelený kámen s obvyklým modravým nádechem byl ctěn jako svatý kámen a nošen jako talisman nejen v raných kulturách na americkém kontinentu, ale už i jako šperk ve starém Egyptě a Mezopotámii. Svědčí o tom mnohé nálezy, mezi jinými i v hrobce Tutanchamóna.

Naleziště: USA, Rusko, Ukrajina, Norsko, Indie, Brazílie. 

Astrologie: znamení Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář

Čakra: srdce Čakra srdce, hrdla Čakra hrdla

Amazonit je kámen, který svým vlněním podporuje vitalitu a vyrovnává rovnováhu v našem každodenním životě. S jeho pomocí se snáze a lehčeji zbavujeme egoismu a lpění na věcech, což nám dále pomáhá osvobodit se od všech zátěží, které narušují naši vyváženost a nasměrovat své síly tam, kde je jich zapotřebí.

Získáváme tak nad svým životem kontrolu. Lidem, kteří mají sklon k nervozitě, častým výkyvům nálad a příliš podléhají stresovým situacím, pomáhá amazonit relaxovat pomocí koncentrace, položen na čakře čela. 

Nejúčinnější vliv amazonitu je v srdeční oblasti, kde tiší citové a fyzické problémy, které souvisejí se srdcem a v oblasti hrdla-zátylku, kde tlumí silné bolesti hlavy a migrény. V centru hrdla, zvláště u dětí, podporuje řeč a výraznost projevu. Dále reguluje látkovou přeměnu a harmonizuje činnost hypofýzy, brzlíku a vegetativního nervového systému. Nastávajícím maminkám pomáhá při kontrakcích a bolestivém dlouhotrvajícím porodu.

Očista: Vzhledem k citlivosti k prudkým změnám teploty jej čistíme vlažnou vodou a nabíjíme jen na nepřímém slunci.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.