Ametrín

Náramky z minerálu ametrínu: IMG_E5751 

Minerály ametrínu: IMG_E5702

Naleziště: Brazílie, Uruguay, USA, Kanada, Bolívie, Srí Lanka, Barma, Zair, Německo ...

Astrologie: podle Babyloňanů patří do znamení Skopce (21. březen - 20. duben) beran, podle starověkých Řeků do znamení Kozoroha (22. prosinec - 20. leden) kozoroh a podle jiných pramenů i do znamení Ryb (21. únor - 22. březen) ryby, Střelce (23. listopad - 21. prosinec) střelec a Panny (23. srpen - 22. září) panna

Čakra: temene čakra korunní, temene a podle potřeby všech ostatních čaker

Ametrín v sobě slučuje vlastnosti jak ametystu, tak citrínu, které se přirozeným způsobem vzájemně doplňují: duchovní čistotu a vnitřní klid. Proto je jako stvořený pro hlubokou meditaci.

V oblasti solaru plexu a v pupeční čakře proto tiší strach, neklid, nervozitu a stres, psychické stavy ovlivňující funkci žaludku a celého zažívacího ústrojí, zatímco působnost ametystu v čakře čela a temene utišuje veškeré bolesti. Toto spojení dvou rozdílných vibrací v jednom kameni pozitivně ovlivňuje veškeré psychosomatické poruchy a nemoci, zejména poruchy vzniklé duševním přepětím. 

Položíme-li po jednom kameni na čakru temene a pupku, podpoříme mezi nimi průtok energie. Konkrétně ametrín uvádí do rovnováhy látkovou výměnu, pomáhá v léčení zažívacího ústrojí, jater a ledvin a zejména u dětí je podpůrným faktorem při legasthenii. Ametrínová voda čistí a regeneruje tkáň a buňky. Její pravidelné ranní užívání, vždy několik doušků na lačný žaludek, se po čase projeví jako zázračný lék, který nás pozitivně naladí na celý den.

Očista: Ametrín čistíme stejně jako ostatní křemenné druhy, pod proudem vody, nebo přes noc v misce. Na rozdíl od ametystu a citrínu snáší poměrně dobře přímé slunce.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.