Ametyst

Náramky z minerálu ametystu: IMG_E5785

Minerály ametystu: IMG_E5707

Ametyst je svou fialovou barvou nejoblíbenější odrůdou křemene. Aristoteles ho doporučoval jako zaručeně účinný prostředek proti opilosti, a proto byl tehdy i často nošen jako amulet. Později platil jako kámen cudnosti a zdrženlivosti. Ve středověku byl velmi oblíben církevními hodnostáři. V biskupském prstenu manifestoval oduševnění a vnitřní čistotu.

Naleziště: Brazílie, Uruguay, USA, Kanada, Bolívie, Srí Lanka, Indie, Čína, Německo aj.

Astrologie: podle Babyloňanů patří do znamení Skopce (21. březen – 20. duben) beran, podle starověkých Řeků do znamení Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh a podle jiných pramenů i do znamení Ryb (20. únor – 20. březen) ryby, Střelce (23. listopad – 21. prosinec) střelec a Panny (24. srpen – 23. září) panna

Čakra: temene čakra korunní, temene a podle potřeby všech ostatních čaker  

Ametyst je především kámen duchovní čistoty a meditace. V křesťanském světě je ametyst symbolem vnitřní čistoty, cudnosti, pokory a sebeobětování. Potírá hněv, zběsilost, strach a veškeré negativní vlastnosti a sklony, které nás zatěžují, a naopak v nás pobouzí dobrotu a láskyplnou moudrost. Posiluje naši lásku k bližním a vnáší světlo do mezilidských vztahů.

Působí také především proti bolestem všeho druhu ve fyzické, citové i duševní oblasti. Mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek. Ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí. Zvyšuje nízký krevní tlak, pomáhá při cukrovce a poruchách koordinace. U dětí tiší zlostné chování, záchvaty vzteku a výbuchy hysterie.

Očista: Po, nebo před každým použitím pravidelně kámen čistíme pod vlažnou proudící vodou a nabíjíme jej ve stínu, z dosahu přímého slunce.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.