Azurit

Minerály azuritu: IMG_E5687

Naleziště: USA, Chile, Keňa, Maroko, Francie, Austrálie, Zair ...

Astrologie: znamení Ryb (20. únor – 20. březen) ryby

Čakra: čela, třetího oka čakra čela, třetí oko a dalších center podle potřeby

Azurit patří k nejmocnějším kamenům vůbec. Svou temně azurovou barvou symbolizuje vědění a moudrost. Je kamenem meditace. Aktivuje vnitřní vnímavost k potřebám duše a duchovnímu poznání, ostří intuici a jasnovidnost. Pomáhá rozpoznat a duchovně zpracovat denní vize a noční sny. 

Nabádá nás nehledat usilovně pravdu neboť právě toto úsilí by nás od ní, prosté skutečnosti, která v nás stále je, naopak vzdalovalo; všechno má svůj čas. Pracovat na sobě a přitom nechat věcem volný průběh, oprostit se od chtění, vášní a připoutanosti, neboť žijeme-li v trvalém míru duše, cítíme kolem sebe jen lásku a harmonii a nevidíme ani nehledáme špatnosti v duších našich spolubližních.

Pomáhá nám poznat duchovně spřízněné lidi, v jejichž společnosti nalezneme oporu, souznění a čistou lásku. Azurit pozitivně ovlivňuje stav mysli, čistotu charakterových vlastností. Posiluje centrální nervový systém, paměť a koncentraci. Prohlubuje naše vědomí a soucit, spoluúčast na lidském údělu, snahu pomáhat potřebným.

Ostří naši vnímavost k prostředí a k životu kolem nás. Svou hojivou a oživující vibrací účinně přispívá k rekonvalescenci poškozených a zraněných orgánů. Boří blokády, které brání rychlému uzdravení. Stimuluje činnost štítné žlázy a aktivuje krevní oběh. Azuritová voda podporuje růst kostí a léčí jejich choroby. 

Očista: Azurit je nejchoulostivější z kamenů obsahujících měď. Jelikož mu škodí i voda, provádíme jeho očistu představou a meitací. Nabíjíme ho na horském křišťálu z přímého dosahu slunečních paprsků, nebo v noci za úplňku.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.