Chalcedon

Minerály chalcedonu: IMG_E5692

Podle tradice byl chalcedon kamenem lásky, symbolem moci a jako talisman chránil před hněvem a melancholií.

Naleziště: Namibie, Indie, JAR, Mosambik..

Astrologie: znamení Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh, Raka (22. červen – 22. červenec) rak a Střelce (23. listopad – 21. prosinec) střelec

Čakra: hrdla Čakra hrdla 

Jemný svit modrobílého chalcedonu, jeho mírná vibrace, má značně uklidňující vliv na naši mysl a pocity. Je balzámem na přepjaté nervy, pocity neklidu a citová vzrušení. Zejména v těžkých dobách tiší beznaděj a posiluje víru v lepší zítřek. Učí nás brát život se vším všudy jaký je a nezatěžovat se malichernými starostmi. Aktivuje smysly a učí nás lehce a přirozeně žít.

V Tibetu je bílý chalcedon dodnes považován za obdobu lotosového květu, symbolu čaker, proto je i nošen jako talisman proti stavům slabosti, trudnomyslnosti a nevyrovnanosti. V antických dobách byl chalcedon zase považován za kámen komunikace, kámen řečníků a politiků. Před důležitými projevy na veřejnosti, vkládán pod jazyk nebo držen v dlani, pomáhal překonávat ostych a trému. Až dodnes podporuje inspiraci v řeči, správnost a životnost vyjadřování.

Zdravotně, zejména mléčný chalcedon, nošen kojícími maminkami mezi prsy, podporuje tvorbu mléka. Zastavuje krvácení a mírní teploty. Světle modré chalcedonové druhy podporují léčbu horních cest dýchacích a ovlivňují štítnou žlázu v její regulaci látkové výměny. Snižují krevní tlak a pomáhají u diabetes. V neposlední řadě tlumí nadměrnou citlivost ke změnám počasí.

Očista: Pod proudem vlažné vody a dostatečně dlouho na přímém slunci.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.