Chryzokol

Staří kněží dávnověku ctili chryzokol jako svatý kámen. Byl nošen, podobně jako tyrkys, ve formě amuletů, neboť měl udržovat rovnováhu mezi nižšími a vyššími těly. V indiánských kulturách měl chránit před úrazem a posilovat tělesnou odolnost.

Naleziště: USA, Chile, Peru, Kanada, Izrael, JAR, Zair, Zimbabwe..

Astrologie: znamení Blíženců (22. květen – 21. červen) blíženci, Býka (21. duben – 21. květen) býk, Vah (23. září – 23. říjen) váhy, Střelce (23. listopad – 21. prosinec) střelec a Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář

Čakra: srdce Čakra srdce, čela čakra čela, třetí oko a podle potřeby všech ostatních  

Chryzokol v nás podporuje potřebu zdravě žít, v lásce, v souladu s přírodními zákony. Posiluje naši touhu ztotožnit se, nerozlučně se spojit s Matkou přírodou v jediný celek, sžít se s tvůrčí energií světa, která je dokonalá, a proto nanejvýš dobrá a spravedlivá. Vibrace chryzokolu je mírná, zemitá, přesto však vytrvalá ve svém vlivu.

V meditaci nám pomáhá soustředit se, zklidnit nepokojné srdce a roztěkané myšlenky, vyrovnat emoce a ochránit duševní mír, zmírňuje náš neklid, vtíravé pocity, provinění, které často stojí našemu psychickému uvolnění v cestě. Učí nás čistotě mysli, trpělivosti, toleranci a nadhledu v krizových situacích. Pozdvihuje vědomí do vyšší nadsmyslové roviny.

Lze jej s úspěchem prakticky použít ve všech centrech těla. V čakře čela sráží vysoké teploty a je prevencí proti infekcím. V čakře hrdla, které je jeho základním centrem, zmírňuje bolesti krku, uvolňuje napětí šíje a usměrňuje funkci štítné žlázy. V pupečním centru a v centru vitality zabraňuje tvorbě žaludečních vředů a zmírňuje křeče a poruchy zažívacího traktu.

Doporučuje se i k utišení bolestí během menstruace, nebo při ohroženém těhotenství. V tomto případě kámen pokládáme jak do centra čela, tak i do oblasti vaječníků. Během porodních bolestí ho může budoucí maminka držet v dlani, neboť tak pomáhá k uvolnění porodních cest. Jeho chladivý vliv je využíván i přikládáním na popáleniny. Zelené tóny chryzokolu jsou vhodné pro srdeční centrum, kde tiší neklidné srdce a vyrovnávají krevní tlak.

Očista: Stejně jako malachit je i chryzokol velmi citlivý na kosmetiku a pot. Jelikož je rovněž choulostivý vůči vysokým teplotám, vystavujeme jej, po očistě vlažnou vodou, jen nepřímému slunci.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.