Fluorit

Náramky z minerálu fluoritu:  IMG_E5756 

V antické době se z fluoritu vyráběly různé umělecké předměty, zejména poháry a vázy. V minulém století byla v Anglii velmi oblíbená jeho vzácná, překrásně modrá odrůda, tzv. Blue John. Ale především v Číně byl fluorit ctěn a odedávna nošen jako talisman, který měl jeho majiteli přinášet štěstí a chránit ho před černou magií, pomatením mysli a sebevražednými sklony.

Naleziště: Čína, Kanada, Peru, Mongolsko, Korea, Pákistán, Austrálie, JAR, Francie..

Astrologie: znamení Ryb (20. únor – 20. březen) ryby, modrý znamení Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář

Čakra: Podle příslušných barev.

Nejcennější jsou barvy fialová a modrá, které nám umožňují znovu nalézt ztracenou rovnováhu v bezradnosti, zmatení, nebo když nás ovládne nepokoj. Fialový fluorit bystří pozornost a koncentraci, tiší bolesti hlavy a migrény. Modrý fluorit zjemňuje a zjasňuje naše smyslové vjemy. Je prevencí a lékem při infekčních a chřipkových onemocněních a při chorobách horních cest dýchacích. Zelený regeneruje buněčnou stavbu plic a léčí astma a alergie.

Žlutý tlumí stres a řeší žaludeční problémy, oranžový aktivuje funkci sleziny a jater, mírní zánětlivá onemocnění ledvin a močového měchýře. Červený aktivuje psychicky oslabenou potenci. Zonální, ,,duhový“, který můžeme položit na kteroukoli čakru, vyrovnává náš citový a duševní život a uvolňuje napětí. Po obtížném dni nebo při prvních příznacích možného ochoření přináší tělu úlevu a duši mír. Pomáhá i při cévních chorobách, regeneruje pleť a sliznici, podporuje růst kostí, funkci žláz a trávení. Pomáhá při komplikovaném těhotenství.

Očista: Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody. Jelikož je citlivý na prudké světlo, nabíjíme jej z dosahu slunečních paprsků nebo v noci za úplňku, společně s křišťálem.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.