Granát

Minerály granátu: IMG_E5696

Granátu je zejména připisována magická moc lásky. Od 16. století byl nošen jako amulet proti uhranutí.

Naleziště: JAR, Zair, Tanzanie, Mongolsko, Itálie, Keňa, Austrálie, Argentina..

Astrologie: znamení Lva (23. červenec – 22. srpen) lev, Skopce (21. březen – 20. duben) beran a Štíra (24. říjen – 22. listopad) štír

Čakra: základu čakra kořene, základní a srdce Čakra srdce, případně i jinde podle potřeby 

Granát je kámen ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Je dárcem životodárné, život probouzející energie, sexuální vitality, fantazie bez hranic, touhy poznávat dosud neznámé. Stále znovu nás podněcuje k neochabující činnosti a probouzí v nás nadšení a odvahu ubírat se cestami, kterými dosud nikdo neprošel. Podporuje naše rozhodnutí změnit překonané, je nám oporou v krizových situacích a v těžkých časech, probouzí v nás nikdy nezhasínající naději.

Červený granát nám pomáhá překonávat v sobě zábrany, které nám brání uskutečňovat svá předsevzetí. Posiluje naši vytrvalost dovést je ke zdárnému konci. Posiluje a aktivuje celý náš organismus, povzbuzuje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek. Jeho pozitivní vliv je využíván při poruchách rozplozovacích orgánů a impotenci psychického původu.

Očista: Granát čistíme pod vlažnou tekoucí vodou, nebo přes noc v misce. Nabíjet ho můžeme libovolně dlouho na slunci, dokud necítíme, jak z něj sálá očistný žár.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.