K vybraným náramkům nyní dostanete automaticky dárek zdarma ve formě náramku ze sekaných kamenů. Navíc ke každé objednávce nad 600 Kč získáte další dárek dle Vašeho výběru.

Hematit

Náramky z minerálu hematitu: IMG_E4118 IMG_E4138 IMG_E4105 IMG_E4795

Hematit znali již Babyloňané, ctili jej jako talisman štěstí a úspěchu. Ve starém Egyptě vkládali zemřelým valounek hematitu pod hlavu, aby jim tak ulehčili vstup do záhrobí. V Orientu varoval své majitele před nebezpečím a chránil panny před uřknutím a očarováním. Teprve od středověku se jakožto dostupný a laciný materiál vsazoval do broží, pečetních prstenů a náramků. Pro svoji snadnou zpracovatelnost je dodnes používán k rytí glyptik.

Naleziště: USA, Brazílie, Venezuela, Kanada, Chile, Austrálie.

Astrologie: znamení Štíra (24. říjen – 22. listopad) štír a Skopce (21. březen – 20. duben) beran 

Čakra: základní čakra kořene, základní

Hematit je základní kámen zemité energie. Jeho klidná, nicméně hutná a důrazná vibrace nám přináší sílu a vitalitu. Dokonce i v kritických okamžicích, v oslabení, ve vyčerpání či v nemoci nám pomáhá aktivovat skryté rezervy, nabrat novou životodárnou energii, posílit organismus a opět se tak vzchopit k životu. Rovněž i v obdobích, kdy jsme duševně přetíženi, najdeme v něm oporu při překonávání pocitu nejistoty a beznaděje. Aktivuje naši vůli, odvahu a rozhodnout k činům. Odstraňuje psychické výkyvy a poruchy, které mají vliv na zdraví a stav celého organismu.

Podporuje tvorbu červených krvinek, které potom v dostatečném množství zásobují buňky kyslíkem. Aktivuje krevní oběh a srdce, posiluje plíce, játra a slezinu. Pomáhá při menstruační nepravidelnosti a poruchách spojených s bolestmi. Doporučuje se i k zastavení krve a při odstraňování krevních otoků a sraženin.

Očista: Jen krátce pod tekoucí vodou. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.