Jadeit

Jadeit je od pradávna nejuctívanějším a nejvíce ceněným kamenem Dálného východu, kde se stal, vlivem svých harmonických vlastností, symbolem míru a klidu. Číňané viděli v jadeitu symbol pěti hlavních ctností: moudrosti, spravedlnosti, milosrdenství, skromnosti a odvahy. Talisman ve formě dračího ornamentu měl svému majiteli zaručit sílu, ochranu, štěstí a dlouhý život. Ve starém Egyptě byl ctěn jako kámen lásky, vnitřního míru, harmonie a rovnováhy, v arabském světě jako ochrana proti všemu zlému a v Mexiku jako podněcovatel něžné lásky.

Naleziště: Barma, Mexiko, Tibet, Guatemala, Nová Guinea, Francie, Švýcarsko, Japonsko, Indie..

Astrologie: znamení Raka (22. červen – 22. červenec) rak, Vah (23. září – 23. říjen) váhy a Ryb (20. únor – 20. březen) ryby 

Čakra: srdce Čakra srdce, ale prakticky i ostatních čaker 

Je to kámen lásky ve všech formách a rovinách. V citovém životě přináší mír a harmonii, tichou radost z prostých věcí, která vzlíná z hloubi naší duše. Podporuje láskyplné emoce, jimiž se stáváme vůči svému okolí chápajícími a ohleduplnějšími. Své bližní posuzujeme laskavě, tolerantně a s láskou, neboť si uvědomujeme, že takto docílíme víc než odporem, zlostí, vyčítáním, rozkazy a vymáháním. Nakonec láskou k bližním projevujeme lásku sami k sobě, neboť jsme před Bohem všichni jedno tělo.

Tlumená škála zelených odstínů jadeitu podporuje meditaci a kontemplaci, rozjímání, ponoření v sebe, mírní duševní neklid, roztěkané myšlenky, které brání soustředění. Posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevního oběhu, podporují funkci sleziny, jater a ledvin. Jadeit pomáhá i při jejich onemocnění, z močových cest uvolňuje písek a kameny. Podporuje látkovou výměnu a funkci žláz, léčbu infekčních nemocí, žloutenky a snižuje vysoké teploty.

Zmírňuje průběh chřipkových onemocnění. Položen na pupeční centrum léčí žaludeční a zažívací potíže, koliky a žloutenku. Položen na centru třetího oka pomáhá proti nočním můrám a nespavosti, tiší bolesti hlavy a migrény. Mírní nadměrné pocení psychického rázu, ženám pomáhá odstraňovat citové blokády, které jim brání v otěhotnění. Tiší bolesti při porodu. Pozitivně stimuluje funkci nadledvinek.

Očista: Jadeit čistíme zcela jednoduše jako ostatní kameny v misce s vlažnou vodou, nebo pod tekoucím proudem. Na přímém slunci ho můžeme nabíjet libovolně dlouho, dokud necítíme, že je plný energie.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.