Jantar

Pro snadnou opracovatelnost a poměrně četný výskyt na lokalitách byl jantar ctěn jako amulet již od paleolitu a v době kamenné byl dokonce uznáván jako platidlo. V antické době byl důležitou složkou vonných mastí. Jako lék byl používán k utišení bolestí zánětlivého charakteru a proti revmatismu. V Orientu se nosí jako amulet proti zlým duchům.

Naleziště: Německo, Dánsko, Litva, Kolumbie, Čína, Nový Zéland, Dominikánská republika …

Astrologie: znamení Lva (23. červenec – 22. srpen) lev, Blíženců (22. květen – 21. červen) blíženci a Panny (24. srpen – 23. září) panna 

Čakra: zejména pupeční a solaru plexu solar plex

Jantar je jedním z mála drahých kamenů organického původu, je to zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů značného stáří, až 50 milionů let, nabitá původní sluneční energií, která má nebývalou schopnost celý náš organismus očistit a prozářit. Prosvětluje náš pocitový svět, zahání chmury, deprese a beznaděj.

Probouzí v nás touhu žít, nechat se okouzlovat prostými věcmi pozemského života a těšit se jimi. Podporuje naše osudová rozhodnutí, která mohou pozitivně ovlivnit naše příští kroky. Přináší nám rovnováhu, spokojenost a mír duše. V Orientu je dodnes často používán k prohloubení meditace, při rozjímání, modlitbě a jako pomůcka při jasnovidectví.

Jantar aktivuje pozitivní mysl, vůli a trpělivost, a právě těmito vlastnostmi, zcela přirozeným a důsledným způsobem podporuje léčebný proces prakticky všech neduhů a nemocí. Můžeme jej přikládat na všechny čakry a oblasti těla, kde pociťujeme tlak, napětí, nebo blokády, bolest nebo poruchu. Jeho nejúčinnější hojivý vliv je v pupeční čakře a v oblasti solaru plexu, kde ovlivňuje celkový tělesný a mentální zdravotní stav.

Jeho jemná zářivá vibrace zejména pozitivně působí na hormonální a trávící systém, dále se uplatňuje při onemocnění močového ústrojí, při žlučníkových potížích, při žaludečních, jaterních a střevních obtížích, astmatu a bronchitidě. Mírní revmatické bolesti, dnu, kloubové záněty, artritidu a artrózu. Posiluje imunitní systém, aktivuje látkovou výměnu a funkci štítné žlázy. Přináší úlevu při horečnatých infekčních onemocněních. Při prochlazení nám poskytuje pocit tepla.

Tradice dodnes doporučuje jantar k utišení bolestí při prořezávání prvních zoubků u batolat, při očních a ušních potížích, při revmatismu, závratích, srdeční slabosti a malárii. Jelikož je jantar citlivý na pot a kosmetické prostředky, matní a tmavne, neměli bychom je trvale nosit přímo na těle.

Očista: Čistíme krátce pod proudem vlažné vody. Pro jeho velkou citlivost na teplo a sluneční paprsky jej nabíjíme je na nepřímém slunci.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.