Jaspis brekciový

Pro svoji dostupnost a širokou škálu zemitých barev byl jaspis odedávna používán k výrobě ozdobných předmětů a pečetítek. Kromě praktického využití mu byla připisována i magická síla. Chránil před duchovními nástrahami z onoho světa a tišil lásky bol.

Naleziště: Indie, Uganda, Egypt, Libye, Německo, USA, Nikaragua, Venezuela, Mongolsko..

Astrologie: podle Babylóňanů patří do znamení Panny (23. srpen – 22. září) panna, podle starověkých Egypťanů do Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář a podle Byzantinců do Ryb (20. únor – 20. březen) ryby

Čakra:  kořene čakra kořene, základní

Jaspis brekciový, kámen kreativity a fantazie, ale současně i zemitých vlastností, nás podněcuje k tvoření, aniž bychom propadli sklonu stavět vzdušné zámky. Pomáhá nám proměnit ideje ve skutek. Zdravotně působí podobně jako červený jaspis, dává organismu zejména sílu, energii a aktivuje veškeré životně důležité orgány v těle.

Očista: Několik minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Jelikož není jaspis choulostivý ani na prudké světlo, ani na žár, můžeme jej nabíjet na přímém slunci libovolně dlouho.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.