Jaspis červený

Minerály jaspisu červeného: IMG_E5704

Pro svoji dostupnost a širokou škálu zemitých barev byl jaspis odedávna používán k výrobě ozdobných předmětů a pečetítek. Kromě praktického využití mu byla připisována i magická síla. Chránil před duchovními nástrahami z onoho světa a tišil lásky bol.

Naleziště: Indie, Uganda, Egypt, Libye, Německo, USA, Nikaragua, Venezuela, Mongolsko..

Astrologie: podle Babylóňanů patří do znamení Panny (23. srpen – 22. září) panna, podle starověkých Egypťanů do Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář a podle Byzantinců do Ryb (20. únor – 20. březen) ryby

Čakra: kořene čakra kořene, základní

Jaspis červený, zvaný jako nositel vitální životodárné energie, aktivuje naši vůli, odvahu a vytrvalost díky své zemité barvě. Podle starých podání byl označován za matku všech kamenů, zprostředkovávající elementární sílu, moudrost a trpělivost, vše chápající lásku Země. Jeho prostá, hutná vibrace, očistná energie, nás vede k nezištnosti a skromnosti, soucitu, pochopení a trpělivosti, podporuje přirozenou touhu činit dobro.

Jaspis červený v centru srdce posiluje krevní oběh, v pupečním centru a v centru vitality, nejlépe společně s křišťálem a magnezitem, léčí žaludeční a zažívací potíže, ulehčuje při nadýmání a zácpě. Jinak rovněž aktivuje činnost jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní. V centru vitality a přímo na postižených místech ovlivňuje léčbu ledvin a močového měchýře, usnadňuje vyplavování ledvinových písků a kamenů. A nakonec, v centru základu, aktivuje sexuální pud a léčí problémy potence a plodnosti. Pomáhá při nepravidelné nebo bolestivé menstruaci a podporuje rychlý, nekomplikovaný porod. Pozitivně ovlivňuje stavbu krve, tiší krvácení a pomáhá při hemoroidech. Podle tradice je účinným prostředkem i při epileptických záchvatech a dně.

Očista: Několik minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Jelikož není jaspis choulostivý ani na prudké světlo, ani na žár, můžeme jej nabíjet na přímém slunci libovolně dlouho.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.