Kalcit

Kalcit, vedle křemene nejhojnější minerál, převyšující svojí mocností všechny ostatní horninotvorné nerosty, je i minerálem nejrozmanitějších krystalových tvarů. Dosud jich bylo popsáno přes 550, spolu s neuvěřitelným počtem 1500 typů krystalových spojek. Podle indiánské tradice chrání, zejména v noci, před úklady duchovního světa.

Naleziště: USA, Island, Indonésie, Arabské Emiráty, Afghánistán, Rusko, Keňa …

Astrologie: znamení Blíženců (22. květen – 21. červen) blíženci

Čakra: pupeční, solaru plexu solar plex, temenní čakra korunní, temene a čakra třetího oka čakra čela, třetí oko

Žlutý kalcit spadající pod pupeční čakru a do centra solaru plexu, podporuje nervový vegetativní systém a látkovou výměnu. Na temenní čakře posiluje duchovní a duševní stav mysli, jejich souzvuk, vzájemnou rovnováhu. V centru třetího oka tvořivé myšlení, intuici a inspiraci. Odvádí z okolního prostředí negativní energii. Má na nás pozitivní vliv, když ztrácíme naději nebo motivaci.

Spojuje cit s rozumem a pomáhá nám při boji s leností. Uklidňuje naši mysl, rozvíjí bystrý úsudek a schopnost analýzy. Pomocí něj umíme snáze řadit jednotlivé informace podle důležitosti. Podporuje schopnost proměňovat myšleny v činy. Zvyšuje sebedůvěru a pomáhá nám v životě překonávat nezdary.

Podporuje také naši kreativitu a dodává motivaci a zároveň potlačuje nečinnost. Uklidňuje nervy, zlepšuje metabolismus a odráží negativní myšlenky. Pomáhá usazovat vápník v kostech, ale současně brání jejich zvápenatění. Má blahodárný vliv na střevní flóru a na kůži. U malých napomáhá růstu. Působí účinně na kůži, vředy, bradavice a hojí rány.

Očista: Kalcit krátce opláchneme pod proudem vlažné vody, osušíme a necháme jej položený na drůze křišťálu nabíjet dobré dvě hodiny, z dosahu přímých slunečních paprsků, na denním světle.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.