Karneol

Náramky z minerálu karneolu:  IMG_E6282

Minerály karneolu: IMG_E5690

Vzhledem k vrstevnaté stavbě byl tento kámen již od minulosti zpracováván na pečetítka a ozdobné předměty. Podle tradice přinášel štěstí a chránil před nervovými chorobami.

Naleziště: Indie, Saudská Arábie, Brazílie, Egypt, Austrálie, Rusko.

Astrologie: znamení Skopce (21. březen – 20. duben) beran a Blíženců (22. květen – 21. červen) blíženci

Čakra: vitality vitalita sakrální a podle potřeby 

Karneol nás vede vědomě prožívat každý okamžik života, učí nás pozitivně naplnit původní smysl našeho poslání na Zemi. Proto jeho vibrace pomáhá zejména těm, kteří svým těkavým a nesoustředěným duchem jen přešlapují na místě a libují si v nečinnosti, kteří jsou všem jen přítěží a nejsou schopni nalézt nějaké uplatnění, určit si životní směr. Karneol, jeho vitální energie v nás probouzí tvořivost, kreativitu, schopnost proměnit nově získané poznatky ve skutečnost, aktivně cítit, myslet a jednat, aktivně žít.

Pomáhá při křečových žilách, otravách krve, vnějším krvácení, revmatismu a stabilizuje krevní oběh. Položen v centru pupečním, sakrálním a na solaru plexu pozitivně ovlivňuje a řídí přijímání a trávení potravy. V centru základu odstraňuje blokády způsobující neplodnost a impotenci.

Očista: Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.