Křišťál s turmalínem

Minerály z křišťálu s turmalínem: IMG_E9095

Naleziště: Brazílie, Čína, Rusko, Austrálie, Madagaskar. 

Astrologie: znamení Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh

Čakra: vedlejší centrum rukou a nohou, kde jsou blokády a kde je ho zapotřebí

V tomto kameni se spojují nejen dva odlišné druhy minerálů, ale současně i dva zcela odlišné aspekty, které společně prodělaly vznik a vývoj. Nestaly se protikladnými ve smyslu protivenství, nýbrž vzájemně se propojují a doplňují. Tento kámen může především prospět, být nápomocen zemitým povahám, lidem žijícím vnějšími smysly. Těm otvírá brány duše a zvěstuje poznání, že moudrost života tkví jedině ve věcné Božské pravdě. 

Turmalín pomáhá při odstraňování zakořeněných návyků, které stojí v cestě našemu duševnímu vývoji, dává nám poznat a hlavně si uvědomit vlastní chyby a nedostatky, zatímco křišťál, nositel a zprostředkovatel bílého světla, pozitivní energie, v nás aktivuje odhodlání na sobě pracovat, pročistit se. Energie, kterou jsme dosud promarňovali na obcházení těchto blokád, můžeme napříště lépe využít k pročištění našich pocitů a myšlenek.

Křišťál s vrostlicemi turmalínu nás i učí pravidlu rezonance - jaké myšlenky nebo pocity vysíláme, takové se nám zákonitě vracejí. Je nám i spolehlivou oporou v překonávání osudových ran. Pomáhá odstraňovat blokády i v manželském soužití a mezi rodiči a dětmi, kde často dlouhá léta zůstávají stále oddalované nevyřešené a nezpracované problémy, které jim brání konečně otevřít srdce a dospět k dorozumění v lásce. 

Můžeme jej také použít i jako podpůrný prostředek meditace. Pomáhá nám hledět na věci z nadhledu, nenechat se jimi vláčet, otročit jim.

Mírní bolesti a léčí nemoci zapříčiněné nervovým vypětím, jež jsme nedokázali překonat, neboť byly nad naše síly. To jsou zejména prudké bolesti hlavy, žaludeční a střevní potíže, problémy srdeční a krevního oběhu a bolesti páteře. V takových případech přikládáme kámen vždy přímo na tato oslabená místa. V centru hrdla nám tento kámen pomáhá vyjadřovat se jasně a bez přetvářek a zatajování, v srdeční oblasti posiluje srdce, aby mohlo unést tu ohromnou zátěž negace, která během terapie vyvstává z podvědomí. 

Očista a nabíjení: stejná jako u jiných turmalínových druhů. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.