Rozdáváme slevové kupóny! U objednávek nad 500,- uveďte kód "Kallisto15" a získáte slevu 15%. Pokud nakoupíte nad 1 000,-, nezapomeňte uvést kód "Kallisto20" a automaticky od nás dostanete slevu 20%. Kupóny platí na celý sortiment do konce září.

Kunzit

Minerály kunzitu: IMG_E5698

Naleziště: Brazílie, Afghánistán, USA, Finsko, Barma, Madagaskar, Čína, Rusko ...

Astrologie: znamení Býka (21. duben – 21. květen) býk, Vah (23. září – 23. říjen) váhy a Ryb (20. únor – 20. březen) ryby

Čakra: srdce Čakra srdce

V kunzitu se snoubí láska, vyjádřená něžnou růžovou, s fialovým svitem, symbolem Božství, duchovního mystéria. Harmonický vztah lásky a duchovna tvoří prostý vzorec, jehož výsledkem je duchovní láska. S tím souvisí, jak jinak, pokora a oddanost pravdě. V centru srdce kunzit pozvolna, nicméně dočista, odstraňuje veškeré blokády a negativní emoce, a tak nám umožňuje v čistotě vstoupit do nejhlubších dimenzí naší duše, k prameni nadsmyslové lásky. 

Kunzit nám pomáhá se vcítit do pocitů a potřeb druhých, zejména v partnerském vztahu, umět ustoupit a nesnažit se prosazovat své Ego. Učí nás také toleranci v mezilidských vztazích, tolik důležitý předpoklad dorozumění a vzájemné úcty. V centru čela projasňuje smysly a probouzí inspiraci a intuici.

V centru hrdla nás učí zdrženlivosti v užívání hrubých výrazů a pomáhá nám projevovat bez ostychu a zábran naše niterné pocity a duševní stavy. Zbavuje naši auru, je-li znečištěná, negativního vlnění. Jeho jemné vibrace jsou hřejivým balzámem na otevřené rány, tiší stavy deprese a splínu a zprostředkovává naději, že vše špatné se jednoho dne zase v dobré obrátí.

Zmírňuje bolesti nervů, jako je například ischias, uskřípnutí nervu, jedním slovem neuralgické bolesti všeho druhu. Při akutních bolestech pokládáme kámen přímo na odpovídající místa. V srdci uvolňuje psychická napětí a preventivně chrání před zúžením cév a srdečním infarktem. Masážemi valounkem kunzitu zbavujeme svalstvo křečí a zatvrdlin. Uvádí do harmonie funkci štítné žlázy, reguluje hormonální hladinu a snižuje vysoký krevní tlak.

Očista: Kameny můžeme čistit i společně přes noc v misce vody, nebo na ně necháme několik minut vodu proudit. Kunzit je citlivý na přímé sluneční světlo, bledne, ztrácí barvu, nabíjíme jej sice delší dobu, ale bez přímého dosahu slunce.