Kunzit

Minerály kunzitu: IMG_E5698

Naleziště: Brazílie, Afghánistán, USA, Finsko, Barma, Madagaskar, Čína, Rusko ...

Astrologie: znamení Býka (21. duben – 21. květen) býk, Vah (23. září – 23. říjen) váhy a Ryb (20. únor – 20. březen) ryby

Čakra: srdce Čakra srdce

V kunzitu se snoubí láska, vyjádřená něžnou růžovou, s fialovým svitem, symbolem Božství, duchovního mystéria. Harmonický vztah lásky a duchovna tvoří prostý vzorec, jehož výsledkem je duchovní láska. S tím souvisí, jak jinak, pokora a oddanost pravdě. V centru srdce kunzit pozvolna, nicméně dočista, odstraňuje veškeré blokády a negativní emoce, a tak nám umožňuje v čistotě vstoupit do nejhlubších dimenzí naší duše, k prameni nadsmyslové lásky. 

Kunzit nám pomáhá se vcítit do pocitů a potřeb druhých, zejména v partnerském vztahu, umět ustoupit a nesnažit se prosazovat své Ego. Učí nás také toleranci v mezilidských vztazích, tolik důležitý předpoklad dorozumění a vzájemné úcty. V centru čela projasňuje smysly a probouzí inspiraci a intuici.

V centru hrdla nás učí zdrženlivosti v užívání hrubých výrazů a pomáhá nám projevovat bez ostychu a zábran naše niterné pocity a duševní stavy. Zbavuje naši auru, je-li znečištěná, negativního vlnění. Jeho jemné vibrace jsou hřejivým balzámem na otevřené rány, tiší stavy deprese a splínu a zprostředkovává naději, že vše špatné se jednoho dne zase v dobré obrátí.

Zmírňuje bolesti nervů, jako je například ischias, uskřípnutí nervu, jedním slovem neuralgické bolesti všeho druhu. Při akutních bolestech pokládáme kámen přímo na odpovídající místa. V srdci uvolňuje psychická napětí a preventivně chrání před zúžením cév a srdečním infarktem. Masážemi valounkem kunzitu zbavujeme svalstvo křečí a zatvrdlin. Uvádí do harmonie funkci štítné žlázy, reguluje hormonální hladinu a snižuje vysoký krevní tlak.

Očista: Kameny můžeme čistit i společně přes noc v misce vody, nebo na ně necháme několik minut vodu proudit. Kunzit je citlivý na přímé sluneční světlo, bledne, ztrácí barvu, nabíjíme jej sice delší dobu, ale bez přímého dosahu slunce. 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.