Měsíční kámen

Náramky z minerálu měsíčního kamene: IMG_E5750

Naleziště: Srí Lanka, Indie, Austrálie, Madagaskar, Brazílie, Rusko, USA ...

Astrologie: znamení Raka (22. červen – 22. červenec) rak, Ryb (20. únor – 20. březen) ryby a Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh

Čakra: prakticky všech čaker

Měsíční kámen podporuje vnitřní vývoj duše a vede nás k poznání, že teprve hluboký cit dokáže proměnit pouhý rozum v moudrost. Obecně symbolizuje tradiční pozitivní ženské vlastnosti, jako je plodnost, mírnost, jemnost a intuice. Léčí a pomáhá pochopením, spoluúčastí a láskou. Jeho chladná zář hojí citové rány a tiší rozrušenou mysl. 

Je to ale především kámen žen, jejich ochráncem a léčitelem. Provází je na meditativních cestách do jejich vlastního středu, do tajemných mysteriózních oblastí uložených hluboko v nitru jejich ženskosti. Dívkám pomáhá rozvinout první projevy ženství a potlačit ostych a nesmělost při dotyku první lásky. Později odbourává emotivní bariéry, které jim brání v početí. Po dobu celého těhotenství až po porod je chrání, ulevuje jim od bolestí a mírní časté návaly ranní nevolnosti.

U kojících žen, nošen mezi prsy, podporuje tvorbu mléka a při hormonálních poruchách, položen na čakře vitality a po jednom kameni na vaječnících, upravuje rovnováhu, odstraňuje bolesti a nepravidelnosti menstruačního cyklu, starším ženám pomáhá zvládat duševní výkyvy a stavy depresí, které obvykle provázejí přechod. Zároveň je i vhodnou prevencí proti nádorovým onemocněním prsou a dělohy.

V čakře temenní podporuje trvalou meditaci. V čakře čela provokuje intuici a jasné vidění, v čakře hrdla odstraňuje blokády hlasu, zjemňuje jej, léčí hlasivky a poruchy štítné žlázy. V čakře srdce hojí bolest z neopětované lásky. S jeho mírnou září se stáváme citlivými a pozornými k duchovním potřebám a strastem bližních. V čakře pupeční posiluje funkci slinivky břišní. V čakře sakrální léčíme pomocí jeho vody střevní trakt a slezinu. A nakonec v čakře základu posiluje funkci pohlavních orgánů.

Očista: Kámen čistíme několik minut pod proudem vody nebo přes noc v misce spolu s křišťálem. Oproti jiným kamenům měsíční kámen nabíjíme při dorůstání Měsíce a při úplňku.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.