Obsidián vločkový

Náramky z minerálu vločkového obsidiánu: IMG_E5780

Minerály obsidiánu vločkového: IMG_E5697

V paleolitu a neolitu byl obsidián pro svou snadnou opracovatelnost, tvrdost a ostrý lasturnatý lom hojně používán na výrobu pracovních nástrojů, nožů a zbraní. U indiánských kmenů se pro svoji moc prohloubit vnitřní i fyzické schopnosti a zrakovou bystrost stal důležitým kultovním předmětem.

Naleziště: Guatemala, Ekvádor, Etiopie, Arménie, Japonsko, Mexiko..

Astrologie: znamení Štíra (24. říjen – 22. listopad) štír, Vah (23. září – 23. říjen) váhy a Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh

Čakra: zejména vedlejší čakra nohou Čakra srdce, základní čakra kořene, základní a všude tam, kde jsou blokády  

Obsidián, sopečné sklo vyvržené z útrob země. Vločkový obsidián není vlivem cristobalitových vrostlic ve svém léčebném vlivu tak prudký a agresivní jako ostatní černé druhy. Dává nám sebedůvěru a sílu odolávat nepohodám a nepřízním života. Učí nás chápat naše osobní nehody a ,,zakopnutí“ jako důkladné poučení pro příště. Černá barva symbolizuje hutnou energii Země, přičemž bílá představuje duchovní světlo.

Tento souběh dvou protikladů nás učí nevidět je jako opačné síly, nýbrž jako harmonické spojení fyzického s duchovním, bez něhož by byl život na Zemi jen vyprahlou pustinou. Můžeme jej úspěšně použít jako prevenci proti virovým nákazám, neboť posiluje obranný systém organismu. Podporuje látkovou výměnu a obnovu buněk. Zvyšuje nízký krevní tlak a prokrvuje pokožku.

Očista: Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme ho na přímém slunci, ráno a v podvečer.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.