Olivín

Historicky nejznámější a nejstarší výskyt olivínu byl na ostrově Zebirget v Rudém moři, kde se těžil již před 3500 lety. V celém starém světě byl velice ceněn jako vzácný drahokamový, ochranný a léčivý kámen. Podle Mojžíšovy druhé knihy byl na náprsníku božích rozhodnutí vsazen mezi jinými jedenácti kameny i olivín. V době baroka byl kamenem milenců.

Naleziště: Egypt, Somálsko, Kanárské ostrovy, Mongolsko, Grónsko, Itálie, Tanzanie, USA, Barma..

Astrologie: podle Babyloňanů patří do znamení Ryb (20. únor – 20. březen) ryby, podle Egypťanů a Byzantinců do Lva (23. červenec – 22. srpen) lev a ve středověku do Panny (24. srpen – 23. září) panna

Čakra: srdce Čakra srdce

Olivín, zářící ve své drahokamové kvalitě zlatozeleným svitem, je dnes zejména ctěn a nošen jako ochranný kámen proti zlým duchovním silám, které se nám snaží uškodit a svést nás z Boží cesty. Pomáhá překonávat pocity odcizení, které zase bývají jen přirozeným následkem odvrácení od Boha. Toto životní krédo nás jednak chrání před pocity marnosti a zbytečnosti, absence jakéhokoli životního smyslu, na straně druhé otevírá naše oči harmonii, dokonalosti a závislé propojenosti veškerého života na Zemi.

Jeho zář nás obdarovává teplem, životností, radostnou náladou a svěží energií, přičemž, stejně jako i jiné zelené kameny spadající pod čakru srdce, uklidňuje, očisťuje a vyvažuje celý náš organismus. Podporuje i rozvoj našich mentálních schopností a vnáší rovnováhu a klid do naší mysli. Tento kámen slunce, inspirace a očisty prosvětluje svou jemnou průzračností naše občasné stavy nejistoty, bezmocnosti a melancholie. Tiší smutek.

Na jedné straně nás brzdí v domýšlivosti, povýšenosti a zlobě, na straně druhé tlumí naši sebelítost a přecitlivělost. Osvobozuje nás od věčných výčitek špatného svědomí a pocitu viny a naopak nás obrací do budoucnosti s předsevzetím všechny křivdy pozitivním myšlením a jednáním napravit a tak očistit svou karmu.

Podporuje látkovou výměnu, zažívání, funkci sleziny a jater, pomáhá při zácpě, zánětu střev a infekčních nemocech. Celkově zbavuje organismus jedu. V minulosti se ordinoval proti frigiditě, dně, revmatismu a zánětu kloubů, při cévních onemocněních a při některých psychických poruchách.

Očista: Po každém použití vlažnou proudící vodou. Na přímém slunci nabíjíme olivín jen krátce.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.