Onyx

Náramky z minerálu onyxu:  IMG_E6282

Vzhledem k vrstevnaté stavbě byl tento kámen již od minulosti zpracováván na pečetítka a ozdobné předměty. Podle tradice přinášel štěstí a chránil před nervovými chorobami.

Naleziště: Indie, Saudská Arábie, Brazílie, Egypt, Austrálie, Rusko.

Astrologie: znamení Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh a Lva (23. červenec - 22. srpen) lev

Čakra: zejména tam, kde se nalézají blokády čakra čela, třetí oko

Onyx, je kámen stojící pod vlivem Saturnu. Vede nás k vážnosti, sebekontrole a cílevědomosti. Podle tradice podporuje vnitřní koncentraci a pokoru. Negativní energii sice z těla odebírá, ale nepřijímá, protože ji neumí absorbovat a zpracovat. Jeho síla a schopnost regenerace se tak ve velmi krátkém čase vytrácí. Znovuoživení jeho schopností trvá mnohem déle a je obtížnější, než u jeho jiných křemenných druhů, např. křišťálu.

Proto se doporučuje onyx používat jen ve vyhraněných případech. Konkrétně pomáhá v léčbě sluchu, zejména při odstraňování nepříjemných šumů, při poruše rovnováhy, ostří zrak a stejně jako ostatní druhy chalcedonu posiluje imunitní systém.

Očista: Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.