Perleť

Perleť se skládá z vylučované hmoty určitými druhy mlžů, z čehož pak vznikne perla. Zrnko písku nebo jiná nečistota vnikne do plášťové dutiny mlže a postupně obrůstá perletí, kterou vylučují buňky pláště.

Naleziště: mořské – pobřeží Srí Lanky a jižní Indie, Perské a Rudé moře, u Tahiti … sladkovodní –  Čína, na Sibiři v Rusku, povodí Mississippi – USA, Japonsko.

Astrologie: znamení Blíženců (22. květen – 21. červen) blíženci, Raka (22. červen – 22. červenec) rak, Ryb (20. únor – 20. březen) ryby a Vah (23. září – 23. říjen) váhy

Čakra: hrdla Čakra hrdla, čela čakra čela, třetí oko a vitality vitalita sakrální

Je to symbol proměn a čistoty, obraz našeho duchovního vývoje, který nám ukazuje, že ač malí a utiskovaní, můžeme přesto dosáhnout dokonalosti a neuvěřitelné krásy ve skrytém tajemnu své duše. Symbolizuje nám, že jen sebeobětováním dosáhneme duchovní lásky, že vnitřní svobodu získáme jen mravností a pevnými pravidly.

Mají schopnost umocňovat důsledky našich karmických příčin, proto by se jich měli raději vyvarovat mravně nečistí lidé. S jejich podporou se námi projevené zlo po čase opět vrací jako zlo ve formě nemoci nebo neštěstí, zatímco naopak dobrem se dobereme blaženosti.

Obecně podporuje uzdravující proces u psychosomatických nemocí, na čakře čela posiluje nervy a intuici, tiší bolesti a mírní horečky, na čakře hrdla pomáhá při zánětu dýchacích cest a na čakře vitality reguluje funkci sleziny a střevního traktu.

Očista: Nadměrné sucho nebo naopak vlhko, žár, prudké změny teploty, pot, kyseliny a kosmetiky jí škodí a zkracují její životnost. Čistíme ji krátce pod proudem vlažné vody, osušíme a nabíjíme na horském křišťálu za úplňku, nebo za denního světla na nepřímém slunci.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.