Rubín v zoisitu

Rubín

Tomuto kmeni barvy holubí krve byla odpradávna připisována magická moc. Byl považován za kámen života. Jeho síla měla ochraňovat tělo majitele před morem a duši před ďáblem. V Tanzanii nacházíme krystaly rubínu zarostlé v zeleném zoisitu.

Naleziště: Barma, Srí Lanka, Thajsko, Pákistán, Indie, Madagaskar, Tanzanie, Austrálie, Rusko..

Astrologie: podle Babyloňanů patří do znamení Lva (23. červenec – 22. srpen) lev, podle Římanů do Štíra (24. říjen – 22. listopad) štír a Skopce (21. březen – 20. duben) beran a podle Byzantinců do Raka (22. červen – 22. červenec) rak

Čakra: kořene (základní centrum) čakra kořene, základní, příležitostně i srdce Čakra srdce

Jeho hluboká červeň namodralého svitu vyzařuje pozitivní sílu života, symbolizuje prasílu lásky a oheň očisty a proměny. Rubín nám zvěstuje, že rozličné polohy lásky, tělesná a duchovní, mohou spolu existovat v souzvuku a že sexualita jako výraz původní kreativní energie života je neméně tvořivá síla jako duchovní. Je nám ochranným kamenem, štítem před negativními vlivy okolí, jež se nás snaží strhnout. Posiluje všechny stavy slabosti a nabíjí nás novou silou.

I nejnovější výzkumy potvrzují jeho nesporný vliv na srdce, krevní oběh a krev. V těchto případech přikládáme rubín na čakru kořene a srdce, kde aktivuje funkci jater v produkci krevní plazmy a reguluje výši cukru. Dále podporuje okysličení krve a upravuje nepravidelný, převážně nižší krevní tlak. Působí i proti chudokrevnosti a při menstruačních problémech, kdy dochází k nadměrnému úbytku krve. Harmonizuje produkci hormonů brzlíku a nadledvinek.

Tradice přičítá rubínu i hojivou vlastnost při horečnatých onemocněních, infekcích, zejména střevních a dně. Podporuje imunitní systém, zmírňuje koliky a spasma. Rubín v zoisitu (silikátu zelené barvy z naleziště v Tanzanii) napomáhá léčbě zánětu průdušek.

Očista: Očista rubínu by měla být pečlivá a před každým použitím nejlépe v misce vody přes noc, nebo 10-15 minut pod tekoucí vodou. Nabíjíme jej dobré dvě hodiny na slunci, dvojnásobnou dobu na denním světle, a pokud ho častěji nepoužíváme, odkládáme jej na horský křišťál.

Zoisit

Naleziště: Tanzanie

Sytě zelený zoisit s častými ostře rudými rubínovými vrostlicemi, je velmi činný kámen, který harmonizuje a uvádí do rovnováhy láskyplnou něhu srdce se sexualitou. Zoisit pozitivně ovlivňuje poruchy pohlavních orgánů, zejména potenci a neplodnost psychosomatického charakteru, ohrožené těhotenství a posléze i komplikovaný porod. Položen na srdeční čakru posiluje srdce a krevní oběh. Celkově regeneruje oslabený organismus.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.