Safír

Minerály safíru: IMG_E5689

Naleziště: Srí Lanka, Indie, Zimbabwe, Tanzanie, Kambodža, Laos, Thajsko ...

Astrologie: podle Byzantinců patří do znamení Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář, podle starověkých Řeků do Střelce (23. listopad – 21. prosinec) střelec a podle středověkých astrologů do Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh

Čakra: čela čakra čela, třetí oko

Safír, kámen víry a duchovní čistoty, odpradávna platil za talisman velké ochranné moci. Již ve starověkém Řecku byl ceněn jako kámen moudrosti, věrnosti  zdravého rozumu. Neutralizuje zmatení a iluze, které nám stojí v cestě k poznání, že jsme narozeni a žijeme jen z Boží vůle, která je bezčasová a věčná. Pokusíme-li se s nimi dostat do souladu, dosáhneme svých ušlechtilých cílů snadněji a bezpečněji.

Účinnost safíru se koncentruje především v jeho hluboké nebeské modři, která očišťuje, oduševňuje, léčí. Symbolizuje duchovní očistu a obnovu, nekonečnou hloubku vesmíru, povznáší nás do mystérií, probouzí v nás vnitřní víru, a tak umocňuje a prohlubuje naši meditaci. Pomáhá nám oddělit pravdu od iluzí, překlenout propast, která nám brání dešifrovat abstraktní pojmy v myšlení.

V oblasti psychické nás safír vede k zdrženlivosti, zdravému rozumu, neztrácet hlavu, když nás popadne hněv, brzdí v nás nedočkavost. Safír je kámen koncentrace. Pomáhá nám zaplašit dotíravé nežádoucí a zavádějící myšlenky a uchovávat si stálý vnitřní klid mysli. Snižuje teploty, vysoký krevní tlak, čistí krev, tiší bolesti a krvácení. Položen v čakře srdce a hrdla zmírňuje astma, v čakře čela zamezuje závratím, nevolnosti a nadměrnému pocení.

Při krvácení, vředových a nádorových chorobách, ischiasu a bolestech pokládáme kámen přímo na postižená místa, nebo je safírovým oblázkem masírujeme. Při extrémních bolestech hlavy, uší, dásní a vedlejších čelních a nosních dutin je nám jeho jemná, ale vytrvalá vibrace skutečnou úlevou. Jeho uklidňující modravá zář tiší rozrušenou mysl, obvyklou příčinu nespavosti. Tvrdí se, že je velmi účinný i při potírání nejrůznějších zhoubných nádorových onemocnění. 

Očista: Před každým použitím čistíme safír několik minut pod tekoucí vlažnou vodou; jelikož je citlivý na prudké sluneční světlo, nabíjíme ho jen krátce. Časem zjistíme, že postačí, a skutečně mu prospívá, pouhé denní světlo. V mezičase ho pokládáme na horský křišťál.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.