Selenit

Naleziště: Bolívie, USA, Rusko, Maroko ...

Astrologie: znamení Býka (21. duben – 21. květen) býk

Čakra: čela čakra čela, třetí oko

Selenit je považován za kámen plodnosti (chrání jak matku, tak i nenarozené dítě). Též je nazýván krystalem partnerství a přátelství. Nenápadně podporuje všechny formy komunikace a umožňuje odhalit lži a podvody. Utváří pevný základ pro dlouhotrvající vztahy. Průsvitný selenit má velmi jemné vibrace, přináší do našich myslí jas a radost. Otevírá korunní a vyšší čakru, umožňuje tedy přístup k andělskému vědění a duchovnímu průvodci.

Čistý selenit má moc propojovat vyšší světelné tělo a ukotvovat ho v pozemských vibracích. Jde o velmi klidný kámen, udržující hluboký klid a mír. Výborně se hodí pro meditaci nebo uklidnění vibrací domova. Výborně se hodí pro lidi, kteří trpí nervozitou, stresem, nejistotou.

Kdo drží selenit v ruce, je schopen telepatie. Rovná páteř a zvyšuje její pohyblivost. Ochraňuje před epileptickými záchvaty. Vyrovnává působení "volných radikálů". Je to výborný kamen pro kojení a výživu dítěte. Dodává tělu velké množství energie, rovná páteř a léčí její problémy, neutralizuje působení volných radikálů v těle a škodlivé účinky amalgámových zubních výplní. Podporuje kojící matky.

Očista: Selenit nemá rád vodu a tak očistu provádíme například nad plamenem svíce, či vykuřováním. Pokud byste jej dali pod vodu, ztratil by svůj Andělský lesk.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.