Smaragd

Smaragd byl od nepaměti ctěn jako nejcennější drahokam. Patří k apoštolským kamenům, cituje se v bibli, byl součástí kultovních předmětů a nemohl ani chybět v korunovačních a církevních klenotech. Ve středověku se doporučovalo na valounek smaragdu krátce dýchat a poté jím potírat při bolestech hlavy spánky a čelo. Věřilo se i v jeho pomoc proti uřknutí a měl pomáhat v jasnovidectví.

Naleziště: Ghana, Tanzanie, Nigérie, Pákistán, Afghánistán, Zimbabwe, Kolumbie, Egypt…

Astrologie: znamení Lva (23. červenec – 22. srpen) lev

Čakra: srdce Čakra srdce, čela čakra čela, třetí oko a temene čakra korunní, temene

Symbolizuje očistu, regeneraci, propojení matérie s duchovnem, pozemské s absolutním, Božím. Probouzí v našem srdci nadsmyslovou lásku. Učí nás naslouchat, porozumět, soucítit, vázat křehká pouta lásky se vším, co potřebuje naši pomoc a pochopení. Vede nás cestou pokory k pravdě. Posiluje naši paměť a podporuje intelekt, tiší náš stres, splín a trýznivé stavy deprese.

Položen na srdeční čakru neutralizuje negativní síly, které brání srdci plně rozvinout své možnosti. Posiluje je a omlazuje. V centru srdce vyrovnává smaragd nepravidelný krevní tlak, zmírňuje epileptické záchvaty malárie, léčí dnu a revmatismus. Nové zkušenosti a poznatky potvrzují jeho účinky při infekčních onemocněních epidemické povahy jako je chřipka, při angíně, úplavici, průjmech a otravách žaludku.

Doporučuje se i při zánětu vedlejších nosních a čelních dutin, migréně, diabetes, epilepsii, skleróze multiplex a Parkinsonově nemoci. Posiluje systém našeho organismu a pomáhá při léčení štítné žlázy, zhoubných nádorů a leukémie.

Očista: Smaragd je velmi choulostivý minerál, který na sebe bere každé napětí, tedy i negativní vibrace našeho organismu. Je-li z nás vycházející energie silná, prudká a negativní, a není-li smaragd pečlivě a pravidelně čištěn, není ji schopen již do sebe absorbovat. Dostává pukliny a nakonec se může stát, že pukne, v  pravém slova smyslu exploduje. Proto je třeba smaragd po každém použití pečlivě čistit vlažnou vodou a nepřepínat jeho síly. Nečistit ultrazvukem nebo parou, nevystavovat jej prudkým výkyvům teplot a nabíjet ho jen krátce na nepřímém slunci.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.