Sokolí oko

Naleziště: JAR, Indie, Srí Lanka, Austrálie, Čína, USA

Astrologie: znamení Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář

Čakra: čela a třetího oka čakra čela, třetí oko

Sokolí oko je především kamenem ostrého zraku, a sice nikoli jen vnějších vjemů, nýbrž i pohledu do našeho nitra, naší duše, naší podstaty. Umožňuje nám vidět se v ostrém, nepřikrášleném světle. Učí nás vidět i veškeré zápory, které se podvědomě bráníme vzít na vědomí, takže se s jeho pomocí můžeme napříště vystříhat stejných, nekonečně se opakujících chyb. Získáme tak i více flexibility v pohledu na svět kolem nás, více tolerance a spoluúčast s bližními.

Vede nás k volnosti v myšlení, k nekomplikovanému přístupu k věcem. Pod jeho vlivem se naučíme brát na vědomí vlastní slabiny a s ohledem na ně i jednat. Ve fyzické rovině nám pomáhá vnitřním zrakem vidět stavbu našeho těla jako nedělitelný celek, cítit jeho energetické procesy a vědomě vnímat vše, co se v našem organismu vzájemně ovlivňuje, doplňuje a na sebe navazuje. Jeho vliv je nejpůsobivější v centru čela.

Sokolí oko, jak nám už jeho název napovídá, ostří zrak a posiluje unavené nebo oslabené oči. Mírní silné bolesti hlavy a migrény, tiší astma. Prostupují-li sokolím okem žluté nebo hnědé tóny oka tygřího, což bývá poměrně častým zjevem, stabilizuje v centru solaru plexu náš pocit vlastní identity a sebedůvěry.

Očista: Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.