Topaz modrý

Minerály topazu modrého: IMG_E5709

Naleziště: Japonsko, Keňa, Norsko, Nigérie, Mongolsko, Barma, Namibie, Mexiko ...

Astrologie: podle Řeků patří do znamení Vah (23. září – 23. říjen) váhy a podle Babyloňanů do Štíra (24. říjen – 22. listopad) štír. Podle jiných pramenů patří modrý topaz do znamení Střelce (23. listopad – 21. prosinec) střelec a Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář  

Čakra: hrdla Čakra hrdla

Nebeská průzračnost modrého topazu a jeho chladná zář tiší a uklidňuje naši roztěkanou či dokonce rozbouřenou mysl jako hojivý obklad na živé, otevřené ráně. Očista nervového systému se někdy přičítá i jeho magnetismu.

V centru hrdla podporuje jasné vyjadřování, tvořivou duševní inspiraci a touhu po čistotě a dokonalosti. Pomáhá nám s lehkým srdcem opustit zakořeněné myšlení, předpojaté pocity a zvyklosti, které nás brzdí ve vývoji. Je nám oporou v hledání nových cest, při nichž jsme tak často konfrontováni s duševní bolestí, kdy se trápíme nejistotou, kdy nevíme jak dál, a vyvádí nás z nekonečného kruhu napětí ven. V jeho modravém vlnění nalezneme vždy ulehčení a uvolnění.

Doporučuje se při zánětech horních cest dýchacích, bolesti halvy, nespavosti a zvýšeném tlukotu srdce. Zjemňuje hlas a posiluje hlasivky. Topazovou vodou léčíme lehké kožní problémy, např. vyrážky a tišíme bolesti křečových žil.

Položením modrého topazu na čakru hrdla lze bourat blokády v hrudní oblasti, které tu mezi spodními a horními centry brání průchodu životodárné energie. Tradice doporučuje modrý topaz i při dětských nemocech, jako jsou spalničky a zánět příušnic.

Očista: Jelikož je topaz choulostivý na prudké změny teploty, čistíme ho ve vlažné vodě a nabíjíme jen krátce na nepřímém slunci. U modrého topazu je nebezpečí ztráty barvy největší.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.