Turmalín meloun

Naleziště: USA, Afrika, Nigérie, Tanzanie, Madagaskar, Mosambik …

Astrologie: znamení Vah (23. září – 23. říjen) váhy, Štíra (24. říjen – 22. listopad) štír a Ryb (20. únor – 20. březen) ryby

Čakra: srdce Čakra srdce

Turmalín meloun, krystal růžového až červeného středu a zeleného okraje, který v příčném řezu připomíná rozkrojený meloun. Tento dvoubarevný turmalín symbolizuje protiklad (jin a jang), ženský a mužský princip, (negativní a pozitivní), dvojakost Universa, základ života. Je to dokonalá rovnováha dvou opačných sil, na jedné straně duše, pasivita, instinkt a intuice, pozemskost, na straně druhé duch, aktivita, rozum, nebe, obě v nedělitelné jednotě.

Jedno bez druhého není v našem světě možné a právě tato oboustranná závislost plná napětí nás učí žít, nikoli v antagonismu, nýbrž ve vzájemné úctě, toleranci, pochopení, přátelství a lásce. Rovnováha v polaritě je rovněž smysl léčby duševních poruch, zejména při rozdvojení osobnosti a při pocitech viny, jejichž příčina tkví v nezvládnutých partnerských konfliktech.

Hluboko v podvědomí uložené citové rány, které v sobě živíme jako parazity, jako negaci, jež nám brání se volně rozvinout, dokáže ,,meloun“ vytáhnout do našeho vědomí a na nás je pouze je zpracovat. Učí nás i nezávislosti, sebekontrole, zdravému úsudku a slyšení druhé strany.

Usnadňuje nám přechod od ztrnulého myšlení k volnosti, otevřenosti, přístupnosti a hlavně flexibilitě. Dvoubarevný ,,meloun“, který mívá i opačné rozvržení barev, střed zelený a okraj růžový, má celkový utišující vliv na náš nervový systém a na srdce (zelená je posiluje, zatímco růžová je ladí harmonií).

Pomáhá při obnově stavby buněk, zabraňuje jejich nadměrnému nekontrolovanému bujení, takže prakticky přispívá k prevenci a léčbě rakoviny. Dále regeneruje nervy, jednak při ochromení po úraze, ale i při skleróze multiplex.

Očista: Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo ve sklenici vody společně s křišťálem, přes noc. Můžeme nabíjet na přímém slunci.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.