Turmalín

Turmalín je chemicky nejsložitější drahý kámen, zásaditý borokřemičitan, který obsahuje celou řadu prvků, přičemž kolísavost chemického složení ovlivňuje proměnlivost jeho barev. Umělce měl podněcovat v inspiraci a mystiky ve spiritualitě.

Naleziště: Afghánistán, Pákistán, USA, Čína, Austrálie, Zambie, Rusko, Brazílie..

Astrologie: znamení Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh 

Čakra: vedlejší čakra nohou Čakra srdce

Největší síla černého turmalínu (skoryl) tkví v rozbíjení organických, emocionálních, mentálních i duchovních blokád, které nám brání ve všech rovinách zdravě a čistě žít. Vzhledem k pyroelektrické a piezoelektrické vlastnosti má ze všech černých kamenů podobných vlastností největší očistnou a léčebnou sílu. Jeho pomocí se jednak dobereme temných hloubek svého podvědomí, kde rozbíjí, uvolňuje a svádí ven blokády, které nás citově a mentálně zatěžují, na straně druhé čistí veškerá propojení mezi jednotlivými centry, aby mohla energie mezi nimi bez zábran protékat.

Chrání nás před vnějšími negativními vlivy, jednak vlivy prostředí jako je kosmické a pozemské záření, patogenní zóny nebo spodní proudy, jednak vlivy našeho okolí jako je lidská zášť a zloba, která nás nejen může oslabit, nám uškodit, nýbrž i nakazit jako virus. Skoryl je nám jakýmsi štítem, neboť negativní energii, která nás obklopuje, odpuzuje, odkloňuje a rozptyluje dřív, než je schopna vstoupit do pole naší aury.

Podporuje v nás především zemité vlastnosti jako je vážnost, sebekontrola, disciplína, zdravá ctižádost a cílevědomost. Zmírňuje neurózy. Pomáhá nám pochopit abstraktní myšlenky a pojmy, poznat a analyzovat vlastní chyby, uvolňuje napětí z přepracovanosti a stres, orientuje nás a chrání před špatnými myšlenkami, které nás mohou svést na scestí. Posiluje naši odolnost proti virům, které poškozují nervovou tkáň. Dále posiluje nervovou a lymfatickou soustavu, srdce, krevní oběh a svalstvo, které zbavuje křečí. Zmírňuje bolesti všeho druhu. Léčí poruchy nadledvinek a zánětlivá onemocnění kloubů.

Očista: Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo ve sklenici vody společně s křišťálem, přes noc. Všechny odrůdy můžeme nabíjet na přímém slunci.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.