Turquenit

Snad největší obliby se těšil turquenit v tehdejší Osmanské říši. Dodnes je v Orientě považován za kámen štěstí. Aztékové, Egypťané a Tibeťané si jej velice cenili pro jeho magické účinky. Indiáni považují turquenit za strážce těla, který je dokáže ochránit před neštěstím a nehodami. V jižním Íránu platí jako amulet proti chudobě a předčasné nebo nepřirozené smrti.

Naleziště: Turecko, Írán, Afghánistán, Čína, USA, Peru, Chile, USA, Tibet, Indie …

Astrologie: znamení Ryb (20. únor – 20. březen) ryby, Vodnáře (21. leden - 19. únor) Vodnář, Blíženců (22. květen – 21. červen) blíženci a Střelce (23. listopad – 21. prosinec) střelec

Čakra: hrdla Čakra hrdla

Turquenit, symbol modrého nebe a moře, nekonečně průzračných výšek a hlubin, travní zelení zasnouben i s pevnou půdou země, byl již v dávnověku nesmírně ceněn jako svatý kámen. Má schopnost negativní pocity a vjemy rozptýlit, případně vstřebat dříve, než se uloží a usadí v našem vědomí. Učí nás žít s hlavou v oblacích a s pevnou půdou pod nohama.

Dává nám moudrost nebe, vod a země, čímž nám pomáhá naše ideje a poznatky spolu s intuitivními vjemy integrovat do praktického života. Podle tradice turquenit vytváří svojí vibrací kolem našeho těla jisté silové pole, které nás chrání před zlými silami duchovního světa, jež se nás někdy pokoušejí ohrožovat.

Ochraňuje nás i před černou magií a škodlivými vlivy prostředí, před zářením a spodními proudy. Avšak jeho nejvzácnější a nejpodivuhodnější předností je jeho barvoměna, která nás v předstihu varuje před osudovými ranami a změnami zdravotního stavu. Pro svůj obsah mědi je turquenit hodně využíván i při zánětlivých onemocněních krku, průdušek a plic a při srdečních obtížích.

Při poruchách řeči posiluje turquenit naši schopnost jasně a konkrétně vyjádřit myšlenky a pocity. Psychické problémy a krize, které se někdy po čase projevují různými zdravotními problémy, jako je nadměrné pocení, křeče, neovladatelné pohyby, nenasytný hlad nebo bulimie, můžeme s jeho pomocí, jestliže ne okamžitě zcela vymýtit, tedy alespoň usměrnit do přijatelných mezí.

Očista: Turquenit je choulostivý na prudkou změnu teplot, pot, oleje a kosmetiku. Proto ho raději nenosíme trvale přímo na těle a poctivě jej po každém použití čistíme ve vlažné vodě. Někdy se doporučuje nechat kámen prostě odpočinout. V tom případě ho uložíme do panenské půdy, kde po několika dnech opět nabude svou ztracenou sílu. Pro jeho citlivost jej nabíjíme z přímého dosahu slunečních paprsků. Na přímém slunci jen výjimečně, pakliže ztratí svoji původní svěží barvu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.