Záhněda

Naleziště: Brazílie, USA, Mosambik, Madagaskar, Rusko, Ukrajina, Austrálie, Japonsko, Skotsko …

Astrologie: znamení Kozoroha (22. prosinec – 20. leden) kozoroh

Čakra: vedlejší čakra rukou a podle potřeby

Záhněda nám pomáhá překonávat silnou závislost na hmotných předmětech, která nás odvádí od duchovního úsilí. Na druhé straně je oporou těm, kteří se neumějí vyrovnávat s materiálním světem kolem sebe, kteří žijí s hlavou v oblacích. Ukazuje jim, že se i v této fyzické rovině bytí projevuje Boží řád přírody a vláda světla, byť bývá někdy lidmi potlačená. Jen na nás záleží onu skrytou sílu světla probudit, nechat se jí prozářit a znovu naleznout onen bájný ztracený ráj.

Symbolizuje Zemi a Nebe, materiálno a duchovno, v dokonalé harmonické jednotě. Záhněda podporuje abstraktní myšlení, přičemž nás učí takto získané poznatky uvádět v život a nenechat se ničím a nikým zviklat při jejich prosazování. Síla a účinnost záhnědy se projevuje nejsilněji při léčbě chronických stavů sklíčenosti a deprese.

Posiluje nervy, uvolňuje vnitřní napětí a křeče, tiší bolesti všeho druhu a příznivě ovlivňuje léčbu infekčních nemocí, vaziva a rakovinových nádorů v počátečním stadiu. Masáží valounkem záhnědy mírníme bolesti zad, zatímco záhnědovou vodou posilujeme svalstvo a tukovou tkáň, čímž současně bráníme tvorbě celulitidy.

Spolu s minerálem morion pomáhá při léčení duševních poruch, které se týkají zvrácených projevů sexuality a také lidem, kteří trpí sebevražednými sklony a závislostí na alkoholu a drogách.

Očista: Kameny čistíme důkladněji než jiné křemenné druhy, nejlépe po náročném použití celou noc a den, případně kombinujeme očistu v misce a pod tekoucí vodou, protože na sebe berou mnoho negativní energie nabíjíme je dostatečně dlouhou dobu na nepřímém slunci, položené na drůze křišťálu.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.